ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 15:39

YONHAP, AA'nın fotoğraflarını sergiledi


Anadolu Ajansı'nın (AA) fotoğraftaki gücü, dünyanın dörtbir yanından ilgi görmeye devam ediyor. Son olarak Anadolu Ajansı'nın bazı fotoğrafları Güney Kore'nin resmi haber ajansı YONHAP tarafından sergilendi.
Anadolu Ajansı'nın fotoğraflarını geçen ay Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Asya-Pasifik Haber Ajansları Organizasyonu (OANA) Genel Kurulu kapsamında açılan Basın Fotoğrafları Sergisi'nde gören ve çok etkilenen YONHAP üst düzey yöneticisi Oh Jae Seok, AA Genel Müdürü Kemal Öztürk'e mektup yazarak çok beğendiği bu kareleri YONHAP'ın yeni merkez binasının açılışında sergilemek istediklerini belirtti.
"Anadolu Ajansı'nın fotoğraflarını sergilemek bizim için büyük bir onur ve ayrıcalıktır" diyen Oh, "bu işbirliğinin Güney Kore halkının Anadolu Ajansı'nın muhteşem fotoğraflarını keşfetmesi için bir fırsat olacağını" ifade etti. Oh ayrıca, Anadolu Ajansı'nın istikrarlı başarılarını ilgiyle takip ettiklerini belirtti.
Bu isteği memnuniyetle karşılayan Öztürk, fotoğraflarla birlikte YONHAP'ın yeni merkez binasına taşınması sebebiyle ajansa tebrik mektubu da gönderdi.
YONHAP'ın yeni merkez binasında sergilenmeye başlayan Anadolu Ajansı'nın fotoğrafları, binanın açılışına gelen davetliler tarafından büyük ilgi görüyor.
-Anadolu Ajansı'nın fotoğraf gücü-
Yeniden yapılanma çalışmalarının ardından 6 dilde yayına başlayarak küresel haber ajansı haline dönüşen Anadolu Ajansı, fotoğrafta dünya markası olma yolunda geçen eylülde büyük bir adım atmış ve dünyanın en önemli fotoğraf ajanslarından biri olarak kabul edilen Getty Images ile işbirliği anlaşması imzalamıştı. Ekim itibarıyla devreye giren anlaşma sayesinde Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflar, başta Kuzey ve Güney Amerika, İngiltere olmak üzere geniş bir dağıtım ağına kavuştu.
Anadolu Ajansı, daha önce de AFP Imageforum, DPA Picture Alliance, Contacto ve Scanpix ile fotoğraf dağıtım anlaşması imzalamıştı. Yoğun çabalar sonucunda kurulan uluslararası dağıtım ağı sayesinde "Anadolu Agency" imzası dünyanın en etkin gazete ve internet sitelerinde bundan sonra daha sık görülmesi hedefleniyor.
Anadolu Ajansı 53 ülkedeki 1200 çalışanıyla hergün dünya genelindeki abonelerine 1500 haber, 1000 fotoğraf ve 200 video servis etmektedir.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER