ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 13:15

Yolu kısaltmak için ölümü göze alıyorlar

Yolu kısaltmak için ölümü göze alıyorlar

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde tren yolu kenarına, kazaya sebebiyet vermemek için Devlet Demir Yolları tarafından yapılan korkuluklar bir bir kesiliyor.


 Mahalle sakinleri okula, ekmek almak için fırın ve bakkala, akraba ve komşu ziyaretlerine giderken yolu kısaltmak için ölümü göze alarak demir korkuluklardan atlayıp tren yolundan karşıya geçiyor.

Mahalle sakinlerinden Abdurrahman Aktürk, bir hafta önce akrabası Hidayet Akyüz'ün hemzemin geçitteki kazada hayatını kaybettiğini belirterek, yetkililerin korkuluklara çözüm bulmasını istedi. Ev ile iş için sürekli tren yolunun yanındaki caddeyi kullanan Uğur Soylu, birkaç hayvanın telef olduktan sonra tren yolunun bir tarafına demir korkuluk yapıldığını belirtti. Kimin kestiği belli olmayan beş farklı noktada korkulukların kesildiğini anlatan Uğur Soylu, bazı yerlerde de telle basamak yapıldığını dile getirdi. Uğur Soylu, yaklaşık 20 gündür büyük küçük demeden birçok vatandaşın yolu kısaltmak için tren yolunu kullandığını söyledi. Bazı vatandaşların bir eliyle çocuğunu tutup, diğer eli de kulağın da telefonla konuşarak korkuluklardan geçtiğini ifade eden Soylu, çocukların da arkadaşları ile oyun oynamak için kesilen korkuluklardan geçerek tren yolunu kullandıklarına dikkat çekti. Soylu, kesilen korkuluklardan geçerek, tren yolunu kullanan vatandaşların kazaya davetiye çıkarttıklarını belirterek, üzücü hadiselerin yaşanmaması için alt geçit yapılmasının şart olduğunu ve yetkililerin sürekli kontrol etmesi gerektiğini belirtti. Soylu, “İnsanlarımız demir korkulukları keserek böyle geçitler açtıktan sonra, zannediyorum ki sadece hayvanlar için bir güvenlik önlemi alınmış olur.” dedi.

İlköğretim öğrencisi Beyzanur Demir, demir korkuluklar yapılmadan önce küçük, büyük herkesin yıllardır tren yolunu kullandığını söyledi. Tren yolunun diğer tarafında akrabaları olduğundan dolayı, günde 9-10 defa tren yolunu kullandıklarını belirten Beyzanur Demir, “Okulumuza ve bakkala güvenli bir şekilde gitmek istiyoruz. Devlet büyüklerinden alt geçit yapmalarını istiyoruz.” diye konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER