ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 15:24

'Yolsuzluk virüsü güve gibi geleceğimizi kemirir'


Yolsuzlukla Mücadele Derneği kurucu başkanı olan 19-20. Dönem Milletvekili Tevfik Diker, temiz siyaset için el ele verme çağrısı yaparak, “Yolsuzluk virüsünün güve gibi Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi, dolayısıyla geleceğimizi kemireceğini bilelim.” dedi.

Tevfik Diker, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu üzerine yaptığı yazılı açıklamada, yolsuzluklardan kurtulmak için şu önerilerini sıraladı: “İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım. Tuttuğumuz partideki hortumcuları tasfiye edelim. Torunlarımızın geleceği için yolsuzluklara karşı dik duralım. Benim hırsızım iyidir demeyelim.

Belediye başkan adaylarından noter tasdikli yolsuzlukla mücadele taahhüdü alalım, belgesi olmayan adaya oy vermeyelim. Yolsuzluk virüsünün güve gibi Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi, dolayısıyla geleceğimizi kemireceğini bilelim. Hortumcular her renkte ve her mevkide, her kesimde vardır, gerçekler acı da olsa bilelim. Hortumcuların çoğu kravatlı eşkıyalardır, uyanık duralım. Bildiğimiz her yolsuzluğu ilgili savcılara bildirelim. TBMM' de Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu kurulması için kampanya başlatalım. Yolsuzluk operasyonlarından sonra iktidar veya karşı taraf kendilerini körü körüne destekleyecek militan peşindeler, bizler ne İsa'ya ne de Musa'ya yaranmasak da geleceğimiz için yolsuzlukla mücadeleye militan olalım.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER