ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 19:25

Yolsuzluğu bitirme vaadiyle gelen iktidar yolsuzluğa battı

Yolsuzluğu bitirme vaadiyle gelen iktidar yolsuzluğa battı


CHP Çukurova Belediye başkan adayı Soner Çetin, ‘Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar bitecek’ vaadiyle gelen AK Parti’nin kendisinin yolsuzluk yaptığını ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran’la esnaf ziyareti yapan Soner Çetin, burada yaptığı konuşmada, ayakkabı kutularından kaynağı şüpheli milyar dolarların çıktığı bir ülke değil, insanların özgür ve mutlu olduğu bir Türkiye istediklerini söyledi. CHP adayı Çetin, “Yoksulluğu, yolsuzluğu ve yasakları önleyeceğini vaat ederek iktidara gelen AKP yoksulluğu bitirdi mi, yolsuzluk sona erdi mi, yasaklar kalktı mı yoksa arttı mı?” diye sordu. 30 Mart’ın yerel seçim olmaktan çıktığına dikkat çeken CHP Çukurova adayı Çetin, “Türkiye’nin derhal ve acilen bu iktidardan kurtulması gerek. 30 Mart bu çok önemlidir, bir milattır ve CHP 15 ay sonra iktidara gelmelidir." dedi.

90 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca AK Parti kadar baskıcı ve yolsuzluğa bulaşmış başka bir parti ve iktidar olmadığını söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran da "5 milyon kayıtlı işsizi ve 20 milyon yoksulu olan bir Türkiye gerçeğiyle karşı karşıyayız. Ankara’da öndeyiz, İstanbul’da başa başız. AKP düşüyor, CHP yükseliyor.” diye konuştu. Çetin ve Oran, daha sonra kafeleri gezerek esnaf ve müşterilere karanfil dağıttı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER