ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ekim 2014 Cuma 20:40

Yollarda bayram yoğunluğu

Yollarda bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı tatili için yola çıkanlar, çok sayıda ilin bağlantı noktasındaki Kırıkkale'de yoğunluğa neden oldu.


Kurban Bayramı tatili için yola çıkanlar, çok sayıda ilin bağlantı noktasındaki Kırıkkale'de yoğunluğa neden oldu.

Özellikle Kırıkkale-Kayseri ve Kırıkkale-Samsun karayolunda yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlar güçlükle ilerliyor.

Karayolları ve trafik ekipleri, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ekipler, yoğunluğun olduğu kavşaklarda trafik akışını rahatlatmaya çalışarak, sürücüleri dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıyor.

Kırıkkale Emniyet Müdürü Hasan Onar, Kırıkkale-Ankara karayolu Yenişehir Kavşağında, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayram tatili dolayısıyla yoğun bir araç trafiğinin olduğunu söyledi.

Dün itibariyle kentten yaklaşık 33 bin aracın geçtiğini ifade eden Onar, şunları kaydetti:

"Ankara istikametinden Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri ile Kayseri, Malatya ve Elazığ'a gidecek araçlar kentten güvenli şekilde geçmektedir. Halen araç yoğunluğu devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Kırıkkale Valiliğinin talimatlarıyla sorumlu olduğumuz karayolları üzerinde yoğun trafik tedbirleri aldık. 10 kilometreye bir ekip görevlendirmek suretiyle trafik kazalarını engellemeye çalıştık. Hız ve emniyet kemeri üzerinde ısrarla duruyoruz. Sürücülerimizden tek isteğimiz hız limitlerine uymaları ve muhakkak emniyet kemerlerini takmaları. Sürücülerimiz, lütfen yorgun ve uykusuz yola çıkmasınlar. Tüm vatandaşlarımıza kazasız bir bayram diliyorum. Bayramlarını kutluyorum."

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER