ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 14:46

Yoldaki obruğa araba düştü

Yoldaki obruğa araba düştü

Karapınar ilçesinde oluşan obruğun içinde seyir halindeki otomobil ve bir evin mutfak bölümü kaldı.Konya'nın Karapınar ilçe merkezine 10 kilometre mesafedeki Seyit Hacı yaylasında, 50 metre çapında ve 2 metre derinliğinde obruk oluştu. Burhan Gültekin yönetimindeki otomobil, oluşan obruğun içinde kaldı. Sürücü yara almadan kurtulurken, araç köylülerin yardımıyla çıkarıldı.

Çökme nedeniyle Mevlüt Gültekin'e ait kerpiç evin mutfak bölümü de zarar gördü.

Sürücü Gültekin, yayladaki evinden tarlasını sulamak için otomobiliyle hareket ettiğini belirterek, "Bir süre gittikten sonra aracımın ön bölümü çukura girdi. Ne olduğunu anlamadım. Hemen araçtan dışarı çıktım. Yolda obruk oluşmuş. Derinliği yaklaşık 2 metreyi buluyordu. Hemen yayladakilere haber verdim. Aracı çıkardık. Bu bölgede sürekli obruk oluyordu ama daha önce yolda hiç olmamıştı" diye konuştu.

Zarar gören evde bir gün önce kaldığını dile getiren Yusuf Gültekin de "Çok şanslıyım. Ürkütücü bir durum. Bu obruk oluşumları ile burada tedirginliğimiz arttı" dedi.

Karapınar Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Ekmekçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugüne kadar yaylada 7 obruğun oluştuğunu bildirdi.

Yeni oluşan obruğun çevresini telle çevirdiklerini ve gerekli önlemleri aldıklarını ifade eden Ekmekçi, yaylaya giriş yolu iptal edilerek, güneyden yeni bir yol açılması için çalışma başlatıldığını aktardı.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER