ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 11:47

Yolda bulunan altınlar mültecilere yardım oldu


Sahibi bulunamadığı için İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'na (İHH) bağışlanan altınlar satılarak, mültecilere gıda yardımı olarak dağıtıldı.
     Çankırı'da yolda yürürken bulduğu altınların sahibini aylarca arayıp bulamayan Mustafa Özdemir, geçtiğimiz aylarda altınları İHH'ya bağışlamıştı.
     Vakıf tarafından teslim alınan altınlar paraya çevrildikten sonra Çankırı'da kalan Afgan, Özbek, Irak ve İranlılardan oluşan 25 mülteciye gıda yardımı olarak dağıtıldı.
     İHH Çankırı Gönüllüsü Münir Aktaş, yaptığı açıklamada, Mustafa Özdemir'in vakfa bağışladığı altınları paraya çevirdikten sonra, mültecilere yardıma dönüştürdüklerini kaydetti.
     Çankırı'da zor şartlarda yaşayan 25 mülteci ailesine erzak paketi verdiklerini söyleyen Aktaş, ''İçerisinde mercimek, pirinç, çay ve şeker gibi toplam 9 parçadan oluşan gıda malzemelerinin bulunduğu 25 paketi mültecilere verdik'' diye konuştu.
     Sahibi bulunamayan altınların böyle hayırlı bir işe gitmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Aktaş, ''Çankırı'da çok sayıda mülteci kalıyor. Bunlara bir nebze olsun yardım edebildiysek ne mutlu bize. Umarız onların bir ihtiyacını karşılar. Bize yapılan bağışlarla ihtiyaç sahibi mültecilere destek oluyoruz'' ifadesini kullandı.
     Iraklı mülteci Nezir Abdullah ise 5 yıldır Çankırı'da yaşadıklarını söyleyerek, ''Çok zor şartlar altında yaşamımızı sürdürüyoruz. Yardımlarla ayakta duruyoruz. Bizi unutmayanlara teşekkür ederiz'' diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER