ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 15:37

Yolcu dolu minibüs faciadan döndü

Yolcu dolu minibüs faciadan döndü


İstanbul'da, yolcu dolu minibüs, yol üzerindeki akaryakıt istasyonuna girdi. Sürücünün pompaya çarpmamak için son anda direksiyonu kırması, büyük bir faciayı önledi. Yolcular, aşırı hızlı seyrettiği gerekçesiyle sürücüyü suçladı. Kaza, saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Geçtiğimiz Cuma günü Tahtakale Mahallesi TEM yan yolda meydana gelen kaza, yürekleri ağza getirdi. İçi yolcu dolu minibis, bir anda hızlanarak kontrolünü kaybetti. Yol kenarındaki benzin istasyonuna giren minibüsün sürücüsü, pompaya çarpmamak için direksiyonu son anda kırdı. Minibüs, istasyondaki duvara çarparak durabildi. Kazada yaralanan yolcular, çevre hastanelere kaldırıldı.

Bu arada faciadan dönülen kaza, güvenlik kameralarına saniye yansıdı. Görüntülerde, seyir halindeki yolcu minibüsü bir anda hızlanıyor. Benzin istasyonuna giren minibüs, sürücünü son andaki manevrasıyla duvara çarparak duruyor. Kazada yaralanan yolculara çevredeki vatandaşlar yardıma koşuyor.

Hastaneye giderken hastanelik olduklarını belirten yaralı Neslihan Mingsar, “Minibüs aşırı hızlı gidiyordu. Gerekenden fazla insan almıştı. Tahminime göre 30-35 kişi vardı. Tahtakale mevkiinde sağa gidiyorduk, direk sola kırdı. Zigzag çizerek petrol ofisine girdi. O hızla duvara çarptık. Çevredeki esnaflar yardıma koşarak bizi çıkarıdı.” ifadelerini kullandı.

Minibüsçülerin haddinden fazla yolcu aldığını söyleyen Güneş Aktürk ise, “Araç çok hızlıydı. Arkadan bir kişi 'biraz yavaş gidebilir misiniz?’ diye seslendi. Şoför de ‘dakikam geçti, yetişmem gerekiyor, diğerleri geçmesin’ dedi. Daha sora kaza yaptık. Şoförden şikayetçiyim, çünkü çok hızlıydı." şeklinde konuştu.

Polisin kaza ile ilgili soruşturması sürüyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER