ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ağustos 2014 Pazar 10:58

Yola çıkacaklar dikkat!

Yola çıkacaklar dikkat!

Vatan Caddesi trafiğe kapatıldı


30 Ağustos Zafer Bayramı'nın provası Vatan Caddesi'nde yapıldı. Bu nedenle Vatan Caddesi ve ile kesişen bazı sokaklar traifğe kapatıldı.

Vatan Caddesi’nde 30 Ağustos günü yapılacak tören sebebiyle provaya katılan askerler sabah saatlerinde caddeye geldi. Tören mangaları ve askeri araçların hazır bulunduğu görüldü. Askeri helikopterler de Vatan Caddesi üzerinde uçuş yaptı. Saat 16.00’ya kadar caddenin trafiğe kapalı kalacağı öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları nedeniyle 24 Ağustos 2014 günü Vatan Caddesi'nde yapılacak olan genel provada ve 30 Ağustos 2014 günü yapılacak olan tören kutlamalarında 07.00-16.00 saatleri arasında gerek katılımcıların güvenliği, gerekse katılımın düzeyine göre kademeli olarak trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar aşağıya çıkartılmıştır."

TRAFİĞE KAPATILACAK CADDE VE SOKAKLAR

Topkule ve Mahmutbey köprüsü trafiğe kapatılacaktır. Mahmutbey Yolu ve Topkule arası trafiğe kapatılacaktır. Vatan Caddesi, Oğuzhan Caddesi, Topkapı, Edirnekapı Kavşağı ve Vatan Caddesi kesişim noktası trafiğe kapatılacaktır. Mahmutbey Köprüsü ve Sultançiftliği kavşağı arasında kalan yol trafiğe kapatılacaktır.

ALTERNATİF YOL VE GÜZERGAHLAR

D-100 Karayolu'ndan Vatan Caddesi'ne gidecek olan sürücülerin Haliç tünel, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray güzergahını veya Haliç tünel, Ayvansaray ışıklardan Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametlerini kullanmaları, E-80 Karayolunu kullanacak sürücülerin, Milliyet Gazetesi karşısından TEM Otoyolu istikametini kullanmaları, Sahil yolunu kullanacak sürücülerin sahil güzergahından Yenikapı, Kumkapı, Sirkeci istikametini kullanmaları, ; Vatan Caddesini kullanarak Fatih ilçesindeki hastanelere gelecek olan gerek Ambulans sürücüleri, gerekse diğer sürücülerin Sahil yolunu tercih ederek Samatya’dan Cerrahpaşa- Çapa- Haseki veya Vakıf Gureba Hastanelerine intikal etmeleri, Fatih istikametinden aynı gerekçelerle hastanelere intikal edecek sürücülerin Atatürk Bulvarı, Aksaray ve Millet Caddesi güzergahını kullanmaları uygun olacaktır.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER