ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 10:58

YÖK’ten MKÜ’ye tebrik


Yükseköğretim Kurumlarının yapmış olduğu başvurulara göre, Avrupa Komisyonu tarafından her sene verilmekte olan Diploma Eki ve AKTS etiketi 2012 değerlendirmeleri neticesinde, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Diploma Eki/AKTS almaya hak kazandı. MKÜ’nün bu başarısına YÖK’ten de tebrik geldi.

Her iki ödülü de ilk başvurusunda alma başarısını gösteren MKÜ, Türkiye’de şimdiye kadar AKTS Etiketi alan 16, DE etiketi alan 44 üniversite arasında yerini aldı. Bologna süreci çalışmalarını başarıyla tamamlayan ve uygulayan yükseköğretim kurumlarına verilen AKTS ve DE Etiketleri, MKÜ’nün uluslararası standartlarda kaliteli bir eğitim sunmak için gerçekleştirdiği yoğun ve özverili çabalarının bir sonucu ve ödülü oldu.

MKÜ’nün bu başarısına YÖK’ten de tebrik geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'e gönderdiği mesajda Mustafa Kemal Üniversitesi’nin bu alandaki gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini ve başarılarının devamını dilediğini ifade etti.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER