ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 16:26

Yoksul öğrencilere bayramlık dağıtan emniyet müdürü konuşmakta zorlandı

Yoksul öğrencilere bayramlık dağıtan emniyet müdürü konuşmakta zorlandı


Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü bin 100 öğrenciye bayram kıyafeti aldı. Polisin hayırseverlerin desteğiyle aldığı kıyafetler üç köyde öğrencilere dağıtıldı. Hediye töreninde çocukların sevincine tanıklık eden Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven duygulandı. Güven, "Bazen 'keşke dünyanın en zengin insanı olsam' diyorum. Ulaşılmadık kimse kalmasın istiyorum. Bu benim belki şahsi ruh dünyam ama herkesin mutlu olduğu bir dünya arzu ediyorum." dedi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü maddi durumu iyi olmadığını belirlediği çocuklara bayram hediyesi aldı. İstanbul’daki hayırsever işadamlarının desteğiyle bin 100 öğrenciye bayram hediyesi verildi. Toplum destekli polisliğin aldığı kıyafetler, Sur ilçesine bağlı Çarıklı Fabrika Köyü Ortaokulu, Yenişehir ilçesine bağlı Çakmak Köyü Ortaokulu, Bağlar ilçesine bağlı Yiğit Yolu Dr. İlhan Koçtürk Ortaokulu ve Kayapınar ilçesine bağlı Pirinçlik Köyü Ortaokulu’nda eğitim gören bin 100 öğrenciye dağıtıldı. Çakmak Köyü Ortaokulu’ndaki törene katılan Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, öğretmen ve öğrencilere yakın ilgi gösterdi. Güven, okula ilk girdiğinde kendisini karşılayan kız öğrencinin alnından öptü, başarı diledi. Yardımcısı Erkan Demircan’la birlikte sınıfları gezen Emniyet Müdürü Güven, paketler içindeki hediyeleri öğrencilere verdi. Güven, daha sonra birinci sınıfta okuyan öğrencilerin sınıfını ziyaret etti. Bir kız çocuğunun okuduğu ilahilere eşlik etti, sonra alkışladı. Bu sınıfta çocukları hediyeleri veren Güven, oldukta duygulandı. Hediye paketlerini açan minik köy çocukları, içinde bayram kıyafetinin yanında birer oyuncak bebeği görünce birbirlerine ‘ Ay çok güzel, ah ne kadar güzel’ deyip durdu. Çocukların bu anını izleyen Güven, duygulandı, ağlamamak için sınıftan sessizce ayrıldı.
Daha sonra basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Güven, bayramın havasını teneffüs etmek için bir araya geldiklerini söyledi. Güven, “Bayram en güzel böyle ortamlarda hissedilir. Biz bu güzel insanlarla, gencecik pırıl pırıl insanlarla bayram sevincini yaşamak için geldik. İstanbul’dan rica ettiğimiz işverenlerimiz bizi kırmadılar arzu ettiğimizden fazlasını gönderdiler. Biz aracı olmaya çalışıyoruz. Bu güveliğe vesile olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
HERKESİN MUTLU OLMADIĞI BİR DÜNYADA ASLINDA KİMSE MUTLU DEĞİLDİR
Bir gazetecinin duygulandığını hatırlatması üzerine Güven’in sözleri boğazında düğümlendi. Bir süre konuşmakta zorluk çeken Güven, “ Bazen keşke dünyanın en zengin insanı olsam diyorum. Ulaşılmadık kimse kalmasın istiyorum, arzu ediyorum. Bu benim belki şahsi ruh dünyam ama herkesin mutlu olduğu bir dünya arzu ediyorum. Sayın Başbakanımız, Cumhuriyetimizin kurucusunun sözünün hemen hemen aynısını söylüyor ya. 'Yurtta sulh cihan da sulh’un başka söylemi. 'Herkesin güvende olmadığı bir dünyada kimse güvende değildir' aslında diyor. Herkesin mutlu olmadığı dünyada aslında kimse mutlu değildir. Kimse iç huzurunu yaşamayabilir. Herkesin mutluluktan payını almasını arzu ediyorum. Ufak tefek eksik aksaklıklar olunca da duygusallaşabiliriz, hepimiz insanız yani. Çocuklar geleceğimiz, onların mutluluğu bizim geleceğimize yansıyacak. Onlar geleceği kuracaklar. Ne kadar mutlu ve pozitif olurlarsa gelecekte o kadar güzel olacak. Ümidimiz onlar.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER