ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 19:14

Yoksul ailelere ekmek yardımı

Yoksul ailelere ekmek yardımı


Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde Başkent genelinde 300 noktada, 15 araçla, 11 bin aileye, 56 bin ekmek yardımı yapıyor.

    Yardımlar, belediye araçları ile Ankara'nın merkez ilçelerinde, belirlenen noktalarda yapılıyor. Sosyal hizmet uzmanları tarafından bizzat adreslerde yapılan incelemeler sonucu ücretsiz ekmek yardımı yapılmasına karar verilen ailelere, ekmek yardım kartı veriliyor. Sosyal Yardımlar Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürü İbrahim Meydan, yardımın aileler rencide edilmeden belirlenen noktalarda gerçekleştirildiğini bildirdi.

    Maddi durumu iyi olmadığı için ekmek yardımından faydalanan Ayşe Ö., yapılan yardımın çok güzel ve faydalı olduğunu ifade etti. 4 çocuğu olduğunu ve eşinin sara hastası olduğu için çalışamadığını söyleyen Ayşe Ö., bu tür yardımların bütün illerde yapılmasını istediğini iletti.

    Yardım almak isteyen vatandaşların kira kontratı, öğrenci belgesi, araç kaydı, maaş bordrosu, muhtarlıktan alınan fakirlik ilmuhaberi, ailede engelli veya hasta var ise raporunu ile belediye görevlilerinin vereceği başvuru formunu doldurması gerekiyor.

    Başvurular, Etlik’te bulunan Osmanlı İş Merkezi, Sincan Mareşal Çakmak Mahallesi Lise Caddesi No 5’teki yardım bölümü ve Çubuk’ta Yavuz Selim Mahallesi PTT Caddesi No: 7/A adresine yapılabiliyor. Başvurular değerlendirilirken şehit aileleri ve gazilere de öncelik veriliyor. Başvuru sonrası ailede bulunan herkes başvuru formuna işleniyor. Daha sonra bu konuda özel eğitimden geçmiş uzman ekipler, yardım talep edilen adreslere incelemeye ve belgelerin doğruluğunu kontrol etmeye gidiyor.

    Çevreden gerekli soruşturmaları yapıyorlar. Daha sonra başvuru sahiplerinin incelemeleri bir rapor halinde komisyona sunuluyor. Komisyonun değerlendirmesinden sonra da yardım alıp almayacakları belirleniyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER