ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 14:00

YÖK Genel Kurulu toplantısı


Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında, devlet üniversitelerinin 7 fakültesine dekan atandı.

YÖK'ten yapılan açıklamada, dünkü genel kurul toplantısında eğitim, kadro, mevzuat ve vakıf üniversiteleri koordinasyon komisyonları raporları ele alındı.

Buna göre, devlet üniversitelerinin 7 fakültesine dekan atandı. Atanan dekanlar ve fakülteler şöyle:
''Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Prof. Dr. Üstün Özen, Atatürk Üniversitesi Oltu Yer Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Mustafa Sağlam, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Ahmet Özer, Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Selim Başar, İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Prof. Dr. Turan Sağer, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Nurettin Yavuz ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr Muhsin Halis.''

Vakıf üniversitelerine de dekan görevlendirildi

Toplantıda vakıf üniversitesi olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin mütevelli heyeti tarafından rektör adayı olarak önerilen Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile ilgili olumlu görüş bildirilmesine karar verildi.
Ayrıca, 4 vakıf üniversitesi rektörlüğü tarafından dekan adayı olarak Yükseköğretim Kurulu'na önerilen adaylarla ilgili olarak da olumlu görüş bildirilmesine karar verildi.

Fakülte ve dekan isimleri şöyle:
''Doğuş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Mitat Uysal, Mevlana Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Ali Batu, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Füsun Ülengin, Toros Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Süleyman Türkel.''
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER