ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 16:13

YÖK Başkanından öğrenci affı açıklaması

YÖK Başkanından öğrenci affı açıklaması


Yükseköğretim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinsaya Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2011'de çıkan son ‘öğrenci affı’ kanunundan sonra mağdur olan ve üniversitelerle ilişiği kesilen yaklaşık 200 bin öğrenci ile ilgili yapılması planlanan af çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Konunun şuan inceleme aşamasında olduğunu belirten Çetinsaya, “Şuan inceleme aşamasında. Yanlış bir şey söyleyip bir beklentiyi yükseltmek istemem. Şuan teknik olarak inceliyoruz.” diye konuştu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’yı ziyaret etti. Ziyaretin ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, öğretim elamanlarının mali ve özlük haklarının iyileştirilmesine ilişkin hazırlanan çalıştay raporunu konu alan ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından Çetinsaya basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, “Basında yer alan 200 bin kişiye üniversite affı geliyor haberleri yer aldı. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?” şeklindeki soruya Çetinsaya şöyle cevap verdi; “Şuan inceleme aşamasında. Yanlış bir şey söyleyip bir beklentiyi yükseltmek istemem. Şuan teknik olarak inceliyoruz.”

“İşaret dilinin üniversitelerde seçmeli ders olması ile ilgili neler söyleyeceksiniz?” sorusuna ise Çetinsaya, “Özürlüler meselesi engelliler meselesi bizim en önem verdiğimiz konularımızdan biri. İşaret dili dersi de bu konuda yaptığımız bizim en bilinçli desteklediğimiz politikalardan biri. Bu konuda ilgili bütün kurumlarla yakın çalışıyoruz. Bunun bir paket olarak bir bütün olarak düşünüyoruz. Sembolik olarak bir dersle kalmayacak. Engelliler ile ilgili bir bütün olarak politikalarımızı devam ettireceğiz.” diye cevapladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER