ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 18:27

YÖK Başkanı Çetinsaya, Azerbaycan'da


Kafkasya Üniversiteler Birliği'nin (KÜNİB) 3. Olağan Kongresi ve bazı temaslar için Azerbaycan'da bulunan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Azerbaycan Eğitim Bakanı Mikayıl Cabbarov'la görüştü.
     Cabbarov, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, Çetinsaya ile çok verimli bir görüşme yaptıklarını, görüşmede Azerbaycan-Türkiye arasında eğitim alanında işbirliği konularını masaya yatırdıklarını ve gelecekte yapılacak işlerle ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.
     İki ülke arasında her alanda olduğu gibi eğitim alanında da çok iyi ilişkiler bulunduğuna işaret eden Cabbarov, ilişkilerin daha iyi noktaya götürülmesi yönünde çalışacaklarını belirtti.
     YÖK Başkanı Çetinsaya da Türkiye'de eğitim alan yabancı öğrencilerle ilgili bazı yetki ve sorumlulukların Milli Eğitim Bakanlığından alınarak Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına verilmesiyle iki ülke arasında mevzuat çerçevesinde bazı sıkıntıların oluştuğunun hatırlatılması üzerine, kurumsal değişiklikler nedeniyle bazı sorunların yaşandığını, fakat bu sorunların aşıldığını kaydetti.
    
     -Avcı-Cabbarov görüşmesi ertelendi-
    
     Bu arada, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Azerbaycanlı mevkidaşı Mikayıl Cabbarov'la bugün yapacağı görüşmesinin yarına ertelendiği bildirildi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER