ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 17:23

"Yirmi yıldır ziyaret edilmeyen köylere gittim"


Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan ilçeye bağlı mahalle ve köy muhtarları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Kozan Belediyesi tarafından Kozan Barajı kenarındaki İskele Restoran’da muhtarlara verilen iftar öncesi, geçtiğimiz günlerde tamamlanarak hizmete hazır hale getirilen ‘Derin SİS’ isimli tekne ile tur gerçekleştirildi. Muhtarların yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğine Kaymakam İzzettin Sevgili ve Hakim Neşet Eren de eşlik etti.

Adana Kozan’da en uzak köyleri bile ziyaret ederek köylülerin sıkıntılarını çözmeye çalıştığını ifade eden Kaymakam Sevgili, “Göreve başladığım 2008 yılından bu yana ilçenin en uzak ve en mahrumiyet sayılan köylerini sık sık ziyaret ettim. O yıllarda gittiğim bazı köylerdeki vatandaşların ‘20 yıldır köyümüze ilk defa kaymakam geldi’ dediklerine şahit oldum. Öyle ki bazı köy okullarında tuvaletin olmadığını, kapılarının kırık olduğu, çatılarının yok olduğu hatta asılı bir bayrağımızın bile olmadığını görünce çok üzülmüştüm. Şükürler olsun o günden bugüne KÖYDES başta olmak üzere muhtarlarımız ve belediyemizin de desteği ile sayısız köye hizmet götürdük. Tabi hizmet ederken gösterdiğimiz birlik ve beraberliği hazmedemeyenler de oldu. Açıkça bana ‘Belediye başkanı ile kavgalı olursanız size kimse kötü demez’ şeklinde ifade bile kullandılar. Böyle bir düşünce bana göre vatan hainliği ile eşdeğerdir. Birkaç kendini bilmez sesini çok yükseltince toplumun genelinin kanaati ve düşüncesi olduğunu zannediyor. Oysa toplum her zaman sağduyuludur. Seçilmiş insanlara saygı göstermek lazım, çünkü onlar milletin iradesidir. Ama halkı bidon kafa ve göbeğini kaşıyan olarak gören bir zihniyet, kaymakama karşı da böyle bir baskı kurmaktan da geri durmaz, fakat asla dikkate alınmazlar. Beş yıllık süre içerisinde birbirimize hakkımız geçmiştir. Benden yana hakkım helal olsun sizler de hakkınızı helal edin.” dedi.

İftar sonrası konuşma yapan Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan yeni belediye yasası hakkında muhtarlara bilgi verdi. Özgan, artık köylülerin sadece muhtara değil, bağlı bulundukları il ve ilçe belediye başkanları için de oy kullanabileceğini ve daha çok hizmet alacaklarını hatırlattı.

Aydın’ın Efeler ilçesine tayini çıkan Kaymakam Sevgili’ye ilçedeki hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Kazım Özgan, sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Kaymakamımız ilçemizde görev yaptığı süre boyunca beraber birçok köy ziyaretimiz oldu. Halkın içerisinde ve halkla beraber olan özlediğimiz bir kaymakam modeliydi. Bizimle ve diğer kurumlarla çok uyumluydu. Maalesef her zamanki şer odakları bu uyumdan rahatsız oldu. Sayın kaymakamımız hakkında Kozan’ın en başarısız kaymakamıydı ifadesi kullanıldı. Bu ahlaksızlıktır, iftiradır. Başkanlığım boyunca çalıştığım 3 kaymakamın en iyisi İzzettin Bey'dir. Biz belediye meclisi olarak Sayın Kaymakamımıza fahri hemşehrilik beratı verme kararı aldık. İnşallah onu da en kısa zamanda kendisine takdim edeceğiz. Kendisi artık bundan sonra hemşehrimizdir.”

Kozan’ın değiştiğini ve geliştiğini ifade eden Başkan Özgan; “2004 yılına kadar dilenci ve cinayet haberleri ile tanınan ilçemize bugün Başbakanımız birincilik ödülü verdi. Bu onur tüm köy ve mahallesi ile Kozanlılarındır. Davetimize katıldığınız için hepinize yürekten teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Muhtarlar ise Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili’ye beş yıllık süre içerisinde ilçeye yapmış olduğu hizmetten dolayı teşekkür ederek, kendileri onuruna düzenlenen iftar yemeğinden dolayı Başkan Özgan’a da şükranlarını sundular. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER