ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 18:46

Yılın son MGK’sı Çankaya Köşkü’nde yapıldı


Dün gerçekleştirilen kabine revizyonundan sonra Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığında yapıldı.

Yaklaşık dört saat süren yılın son MGK toplantısına Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeni görevleriyle ilk kez katıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında Çankaya Köşkü'nde saat 14.00'de başlayan MGK’nın bitmesinden sonra MGK Sonuç Bildirgesi’nin dağıtılması bekleniyor.

Toplantıya hükümet kanadının yanı sıra Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile kuvvet komutanları ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yanında Başdanışmanı Yalçın Akdoğan ile aynı araçta Köşk’e giriş yaptı. Cumhurbaşkanı başkanlığındaki MGK toplantılarına; Başbakan, Genelkurmay Başkanı, başbakan yardımcıları, Adalet, Millî Savunma, İçişleri, Dışişleri bakanları, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanları ve Jandarma Genel Komutanı daimi olarak katılıyor. Ancak gündemdeki gelişmelere göre ilgili bakanlar da toplantılara çağrılıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER