ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 14:13

‘Yılın Emekçi Dostları’ ödüllendirildi

Yılın Emekçi Dostları ödüllendirildi


Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanlığı’nın düzenlediği organizasyonda yılın emekçi dostlarına ödülleri veridi.

Niğde Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Niğde Valisi Alim Barut, AK Parti Niğde Milletvekili Ömer Selvi ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a onur ödülü verildi. ‘Yılın Emekçi Dostu ödülüne ise AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu layık görüldü.

Onur ödülleri programı öncesinde Belediye İş Sendikası ve Niğde belediyesi arasında 225 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imza töreni düzenlendi.

Törende konuşma yapan Belediye İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Şaban Özkaymak, yapılan sözleşmenin belediye çalışanlarına ve sendikaya hayırlı olmasını diledi. Niğde Belediyesi ile uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden Özkaymak, işçilerin alacağı ücretlerin çevre belediyeler ile eş değerde olduğunu aktardı.

Protokol konuşmalarının ardından Yılın Emekçi Dostları ödülleri verildi. Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Şaban Özkaymak, sendika olarak ilk kez yılın emekçi dostlarını ödüllendirdiklerini ve bunu bir gelenek haline getirmek istediklerini ifade etti. Ödülleri verirken emeğe verilen değeri anlatmak istediklerini aktaran Özkaymak, “Her türlü emek bizim için kutsaldır. Bu yüzden eğitim dalında yurtdışında fedakarca emek sarfeden öğretmenlerimizi de unutmadık. Emektar öğretmenlerimiz adına Milletvekilimiz Ömer Selvi’ye onur ödülünü Sungurbey Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Meleş’in vermesini uygun gördük” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER