ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 14:56

Yılın 11 ayı çiçek fidesi dikiyorlar

Yılın 11 ayı çiçek fidesi dikiyorlar


Antalya'da çiçek fidesi diken 6 kadın, yetiştirdikleri çiçeklerle şehirlerin cadde ve sokaklarının süslenmesine vesile oluyor. Nasırlı elleriyle yılın 11 ayı toprakla haşir neşir olan kadınlar, sadece Ramazan ayında tatil yapıyor.

Fideledikleri çiçekleri, Antalya'nın değişik semt ve caddelerini renkli güzelliklere bürüdüğünü görünce sevindiklerini anlatan Kamile Baş, 20'nin üzerinde çiçek fidelediklerini söyledi. Çiçek fideleme işi yapmaktan mutlu olduğunu belirten Baş, "Fideleme işinde arkadaşlarımızla 11 ay çalışma, bir ay Ramazan ayını kendimize ayırmayı, 10 yıldır alışkanlık haline getirdik. Yılın 365 günü değil, 330 günü çalışıyoruz. Oruç tutmak için Ramazan ayını kendimize ayırıyoruz." dedi.

Çocuklarına, alın teriyle kazandığı helal lokmayı yedirmek için sabahtan akşama kadar ayakta durarak çiçek fidelemesi yaptığını belirten Ayşe Turaç, gün bitiminde 30 lira kazanıyor. "Allah'a çok şükür Antalya'da yılın 12 ayı çalışıp evimize alın teriyle para kazandığımız bir işimiz var." diyen Turaç, kimseye muhtaç olmadan geçindiklerini ifade etti. Ailesinin geçimini, çiçek fideciliği yaparak sağladığını anlatan Selma Yılmaz da bir işi olmasının mutluluğunu yaşıyor.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER