ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2013 Pazar 09:02

Yıldız'dan Elektrik kesintisi açıklaması

Yıldızdan Elektrik kesintisi açıklaması

Bakan Taner Yıldız bazı şehirlerde yaşanan elektrik kesintileri için açıklamada bulundu.


Enerji Bakanı Taner Yıldız, İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu bazı şehirlerde yaşanan elektrik kesintileri için açıklamada bulundu.

İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu bazı şehirlerde yaşanan elektrik kesintilerininin devam edip etmeyeceğinin sorulması üzerine Yıldız, atmosfere açık işletmelerde zaman zaman sıkıntılar yaşanabildiğini söyledi.

İki günlük fırtına yüzünden Marmara Ereğlisi ve İzmir Aliağa'ya tankerlerin yanaşamadığını ifade eden Yıldız, Erzincan Kompresör Merkezi'nde de benzeri durumların yaşandığını anlattı.

Geçen senelerde, İran ve Azerbaycan'dan gelen doğal gaz boru hattında da patlamalar olduğunu anımsatan Yıldız, trafolarda patlamalar meydana gelebildiğini veya aşırı yüklenmeler olabildiğini kaydetti.

Özellikle Dicle dağıtım bölgesinde aşırı yüklenmeden dolayı bazı trafoların zarar gördüğünü dile getiren Yıldız, 25 ile 45 dakikalık kesintilerle onarımları yapmaya gayret ettiklerini bildirdi.

Yıldız, "Tabi ki bu hafta olumsuz hava şartlarının 6 dereceye kadar, mevsim normallerinin daha altında seyrettiğini gördük. Yarın herhangi bir aksaklık beklemiyoruz. Bu manada vatandaşlarımızın da rahat olmasını söylemek isterim" diye konuştu.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER