ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2014 Salı 15:47

Yıldız:"3 bacaya da girdik"

Yıldız:"3 bacaya da girdik"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: "Özellikle işçi kardeşlerimizin yakınlarının beklediği 3 baca vardı, 3 bacaya da girdik"


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Şu anda suyun, maden ocağıyla alakalı çalışmalarımızda bizi etkileyen olumsuz bir yanı bulunmamaktadır. Toplam su açısından baktığımızda 5'te 4'ünü bitirdiğimiz, 5'te birinin suyunu ve çamuru atmaya çalıştığımız bir ocaktan bahsediyoruz" 

 "Özellikle işçi kardeşlerimizin yakınlarının beklediği 3 baca vardı, 3 bacaya da girdik. Fakat oradan da beklediğimiz sonucu alamadık, orada işçi kardeşimize rastlayamadık. Demek ki; bu daha da ileriki noktalarda, desandre ile nefesliğin son bölümlerine doğru bulunduklarını bu vesileyle tahmin ediyoruz" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Yemek yenilen yere yaklaşık 25-28 metre civarında bir daha mesafemiz var. Fakat bu 25 metreyi eğer arkası açıksa, şu anda bir bariyerin orada çalışıyor arkadaşlar ve tamamen TTK ekibi tahliyesiyle alakalı müstakil bir şey kurdu. En önde giden ve daha donanımlı bir ekip, orada çalışıyorlar. Eğer o bariyerin arkasında boşluk varsa 25 metreyi çok kısa sürede aşabiliyorsunuz ama tavanda göçmeler varsa tabii ki daha çok zamana ihtiyacımız var" dedi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER