ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:29

"Yılbaşında ağaç kesme, fidan dik"

"Yılbaşında ağaç kesme, fidan dik"


Yaklaşan yılbaşı dolayısıyla bir kampanya başlatan Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, çam süslemek isteyen vatandaşlara, topraklı fidan satın almalarını ve yılbaşından sonra da dikmelerini tavsiye etti.

        Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Fidanlık Müdürlüğünde satışa sunulan 10 yaşındaki sedir, ladin, karaçam fidanları alıcı bekliyor. Fidanlıkta 12 ay boyunca üretim ve satışın devam ettiğini ifade eden Orman Bölge Müdürü Nadir Sarıkaya, yılbaşı için de boylu fidanları hazırladıklarını söyledi. Özellikle şehir merkezine yakın alanlardaki ormanlarda usulsüz kesimlere karşı koruma tedbirlerini artırdıklarını söyleyen Sarıkaya, “Her ne kadar halkımızın genelinde yılbaşı ağacı süsleme geleneği yoksa da biz arzu edenler için çeşitli fidanlar hazırladık. Daha çok iş yerleri ve mağazalar ilgi gösteriyor. Ormandan kaçak dal veya ağaç kesme yerine fidanlıklarımızdan bu fidanları satın alabilirler ve yılbaşından sonra da toprağa dikebilirler. 9 liradan 125 liraya kadar fidan çeşitlerimiz mevcut.” dedi.

        Orman Bölge Müdürlüğü olarak başlatmış oldukları kampanya hakkında bilgi veren Sarıkaya, 'Yeni yıla fidan dikerek girin’ kampanyası çerçevesinde halka 3 yaşındaki fidanları ücretsiz dağıtmaya başlayacaklarını sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER