ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 11:29

Yılbaşı biletlerinin yüzde 90'ı tükendi


Yılbaşı öncesi Milli Piyango yeni yıl çekilişi biletlerine olan ilgi artarken, biletlerin yaklaşık yüzde 90'ının tükendiği bildirildi.
Nimet Abla Talih ve Bahis Oyunları Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Nimet Özden, bilet satışları hakkında AA muhabirine bilgi verdi.
Bu yıl büyük ikramiyenin 50 milyon lira, toplam ikramiyenin ise 286 milyon lira olduğunu dile getiren Özden, bilet satışlarının Aralık ayının ilk 15 gününe göre son 15 günde iki kat artış gösterdiğini söyledi.
Biletlerinin yaklaşık yüzde 90'ının bittiğini belirten Özden, sözlerini şöyle sürdürdü:
"En çok azalan bilet, yarım bilet. Çeyrek bilet tabii ki daha fazla satılıyor. Yarım bilet de daha az basıldığından dolayı çabuk tükeniyor. Vatandaşlar en fazla çeyrek bilete rağbet gösteriyor. Bu her sene böyledir. Ucuz olduğu için daha fazla çeyrek bilete rağbet oluyor. Çeyreğe talep olması bu nedenle doğal. 50 senedir bu böyle. Önce çeyreğe, sonra yarıma ardından da tam bilete rağbet olur."

- "Biletlerin tamamının yılbaşından önce biteceğini düşünüyoruz"

Özden, vatandaşın ilgisinden memnun olduklarının altını çizerek, "Biletlerimizin tamamının yılbaşından önce biteceğini düşünüyoruz. Bizim duamız da inşallah yılbaşından önce bitmesi" diye konuştu.
Her gün 06.30-07.00'dan itibaren Bahçekapı'daki Nimet Abla gişesinde bilet satışına başladıklarını ifade eden Özden, sabah erken saatlerde başlayan kuyruğun akşam saatlerinde de devam ettiğini dile getirdi.
Özden, akşam 20.00-21.00 saatlerinde bile vatandaşların hala telefonla arayarak işyerini ne zaman kapacataklarını sorduklarını ifade ederek, "Arıyorlar 'Biz yoldayız aman kapatmayın' diyorlar. Ama buna da beden gücü dayanmıyor. Yaklaşık 20 personelle akşam 22.00'a kadar hizmet veriyoruz" dedi.
Elde milli piyango satışı yapanlara da değinen Özden, zaman zaman bu kişilerin de işyerlerinin önündeki kalabalıktan nasiplendiğini dile getirerek, "Bize gelen bilet almadan gitmez. Kalabalığımız çevredeki seyyar satıcıların da satışını artırabilir ama onlara ne derece faydalı olabiliyoruz onu da bilemiyorum" ifadelerini kullandı.

- "Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya bilet gönderiyoruz"

Özden, "Nimet Abla" biletlerine Türkiye'nin her yerinden rağbet olduğunu belirterek, "Özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu'dan müthiş telefonlar geliyor. 'Bize bilet gönderir misiniz?' diyorlar. Şaşılacak derecede ilgi var" diye konuştu.
Kendilerinin de talepleri geri çevirmemeye gayret ettiğini anlatan Özden, "Burada önemli olan hizmet verebilmek. Şimdi o hayalinde kurmuş diyor ki, 'Ben İstanbul'a gidemeyeceğim, bari Nimet Abla'dan 1-2 veya 10 bilet alayım. Bizim de vatandaşın bu isteğini, arzusunu kırmamamız lazım. Kargoyla veya mektupla biletleri göndermeye çalışıyoruz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER