ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:44

Yiğitler Kız Teknik ve Meslek Lisesi spor salonu hizmete açıldı

Yiğitler Kız Teknik ve Meslek Lisesi spor salonu hizmete açıldı


Bursa'da Yiğitler Kız Teknik ve Meslek Lisesi spor salonu törenle hizmete açıldı. Yıldırım Belediyesi tarafından tahsis edilen arsa üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan spor salonu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Yapıcı, İl Müdürü Atilla Gülsar, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, yeni neslin daha donanımlı ve sporcu bireylerden oluşması için eğitim kurumlarının her zaman yanında olduklarını söyledi.

Başta valilik ve milli eğitim müdürlüğü olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla, ilçe belediyeleri ile koordine içinde çalıştıklarını ve uygun olan her bölgeye spor tesisi kazandırmak için çaba harcadıklarını dile getiren Başkan Altepe, "Gençlerimize sadece bilgi yüklemek yeterli değil. Vatan ve millet sevgisi olan, idealist, donanımlı ve birikimli bir nesil için bilginin yanında onları sosyal ve fiziki açıdan da geleceğe hazırlamalıyız. ‘Yaşam boyu spor’ hedefiyle hız kesmeden sürdürdüğümüzün tüm çalışmaların temelinde de bu yatıyor. Her bölgeye kazandırdığımız bu tesislerle Bursa, sporda İstanbul’un ardından ikinci sıraya yükseldi. İnşallah bu tesislerle birlikte spordaki başarı çıtamız daha da yükselecek." diye konuştu.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de konuşmasında tüm Türkiye’de olduğu gibi Yıldırım’da da son 10 yılda yaşanan değişimden örnekler verdi. Düne kadar köy mahiyetinde olan ve sadece bir tane okulun bulunduğu Yiğitler’in bugün okullarla donatıldığını ifade eden Keskin, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan spor salonu ile bölgedeki önemli bir eksiğin daha giderildiğini vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ise özellikle eğitim kurumlarının spor tesisleriyle buluşması açısından Bursa’nın çok şanslı bir kent olduğunu belirterek, başka hiçbir Büyükşehir Belediyesi’nin bu kadar spor tesisi yaptığının görülmediğini ifade etti.

Yiğitler Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Senap Önal da öğrencilerin fiziki açıdan da donanımlı bireyler haline gelmesine katkı sağlayacak olan tesis nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kurdeleyi keserek spor salonunu hizmete açan Başkan Altepe ve protokol üyeleri, daha sonra basket atıp, öğrencilerle voleybol oynadı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER