ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 18:56

YGS öncesi kimliğine kardeşinin fotoğranı yapıştırmış


Afyon Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü, 24 Mart 2013 günü yapılan Yüksek Öğretime Geniş Sınavı'na(YGS) kardeşini sokan Recep. İ’nin nüfus cüzdanında sahtecilik yaparak kardeşini sınava soktuğu, müdürlüğün bu konuda bir hatası olmadığını açıkladı.


Nüfus Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Recep. İ, dün yapılan YGS sınavına kendisinin yerine kardeşi Resul. İ’yi(20) soktu. Recep. İ, Nüfus Müdürlüğünden 02 Ocak 2012 günü yenilemeden dolayı bir kimlik çıkarttı. Ardından sınava girmeden 20 gün önce kimliğini kaybettiği gerekçesiyle ikinci bir kimlik daha çıkarttı. Recep. İ., ilk çıkarttığı kimliğe kardeşinin fotoğrafını yapıştırarak sahte soğuk mühürle sınava girmesini sağladı. Ancak, bu durum salon görevlilerini dikkatinden kaçmadı. Sınav günü nüfus cüzdanındaki resmin sınava giren kişiye ait olmadığını fark eden görevliler olay yerine polis ve nüfus memurlarını çağırdı.
Bazı basın yayın organlarında olayın Nüfus Müdürlüğün'deki memurların dikkatsizliğinden dolayı sahte nüfus cüzdanı alındığı iddialarına yer verilmişti.

Yapılan incelemede sahte nüfus cüzdanını Nüfus Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanmadığı Recep. İ’nin kendi nüfus cüzdanında tahrifat yaparak kardeşinin resmini kendi kimliğine yapıştırarak bozuk para gibi bir cisimle soğuk mühür yapılmaya çalıştığı tespit edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER