ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 19:14

Yetim çocuklar yararına kermes


Yozgat Valiliği tarafından uygulamaya konulan Koruyucu Yetim Destek Projesi (Hami-Yet) kapsamında, Yerköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından kermes düzenlendi. Kermesten elde edilen gelirin, eşi vefat eden kadınlar ile yetim çocukların ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacağı bildirildi.

        Eşi vefat eden kadınlar ve yetim çocuklar yararına düzenlenen kermese, Yerköy Kaymakamı Bayram Gale, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Nursema İnan, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti, Çiçekdağı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Enis Behiç Yaşlı ve vatandaşlar katıldı.

        Kaymakam Bayram Gale, Hami-Yet projesi kapsamında düzenlenen kermesin eşi vefat etmiş kadınlar ve yetim çocuklar yararına düzenlendiğini söyledi. Kaymakam Gale, "Yozgat Valiliğimiz tarafından hayata geçirilen bu projeyi biz de ilçemizde uygulamaya koyduk. Projenin amacı eşi vefat etmiş kadınlar ve yetim çocuklarının hiçbir zaman yalnız olmadıklarını hissettirmektir. Biz de Hami-Yet projesi kapsamında bu vatandaşlarımız için kermes düzenledik. Kermesimizde ev hanımlarının hazırladığı tatlılar, börekler, çörekler, hanımların el emeği göz nuru olan el işleri ve daha birçok ürünler açılan stantlarda sergilenmekte. Bu vesile ile kermesimize tüm ilçe halkımızı davet ediyorum." dedi.

        Gale, Hami-Yet projesi kapsamında düzenlenen kermesin 26 Nisan Cuma gününe kadar Şehit Vedat Özayar Caddesi, Namık Kemal İlköğretim Okulu yanında açık kalacağını bildirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER