ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:12

Yeşilyurt MYO ikinci mezunlarını verdi

Yeşilyurt MYO ikinci mezunlarını verdi


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu (MYO), ikinci mezunlarını verdi.

Mezun olan 228 öğrenci için okulda düzenlenen törene OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Ölmez, Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muhammet Dervişoğlu, dekanlar, sanayici ve iş adamları, ilçe protokolü ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende ilk olarak Yeşilyurt Şirketler Grubu Yönetim Kurulu adına söz alan Mesut Yeşilyurt, “Hepimiz adına okulun inşa aşamasından bu mutlu günümüze kadar emeği geçen ve bu emeği bizlerle paylaşan herkese özverilerinden ötürü değerli hocalarımıza ve her türlü desteklerinden dolayı dedem Cemal ve Mustafa Yeşilyurt ve şu an yanımızda bulunamayan değerli kardeşlerine sizler adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Yeşilyurt Demir Çelik MYO Müdürü Doç. Dr. Muhammet Dervişoğlu ise “Dünyada bu okulları gelişmiş ülkeler, ticari kuruluşlar, firmalar kendileri kuruyor, kendi elemanlarını yetiştiriyor. Bu bir yerde işadamlarının kurduğu üniversite-sanayi işbirliğinde hep özlediğimiz bir tabloda bir okuldur. Öğrencilerimizi sanayicilerle birlikte yetiştiriyoruz. Sanayinin bütün imkânlarını kullanabiliyoruz. Daha donanımlı, daha deneyimli mezunlar veriyoruz. İşsiz mezunlar değil tam aksine ihtiyaç için gerekli mezunları verecek bölümler açıyoruz. Bu yıl yaklaşık 900 civarında öğrencimiz var. Bunların 223’ü mezun durumunda. Gelecek yıl da gıda teknolojisi ile birlikte Mekatronik, Tıbbi Medikal Cihaz Teknolojisi bölümleri açmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu'nda ilk üçe giren öğrenciler ödüllendirildi. Okul birincisi Orhan Bayır, okul ikincisi Ebru Yıldız, okul üçüncüsü Yasin Yılmaz’a OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Ölmez, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu belge ve hediyelerini verdi. Yeşilyurt Grup Yönetim Kurulu üyeleri okulu dereceyle bitiren öğrencileri belge, plaket ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Tören, mezun olan öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla son buldu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER