ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 14:36

Yeşilvadi Projesi Yozgat’a örnek oluyor


 Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Gaziantep'in Şahinbey Belediyesi'nin yapımına başladığı 1 milyon 700 bin metrekare büyüklüğündeki Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi Projesi’ni inceledi. Proje, Yozgat’ta yapılacak Spor Vadisi Projesi için örnek olarak düşünülüyor.

Yozgat İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz’ın da bulunduğu gezide Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’ya Yeşilvadi Projesi uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Şahinbey Belediyesi tarafından yapımı devam eden Güneykent piknik alanı ve ardından Şahinbey Parkı’nı da gezen Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, beğenilerini dile getirdi.

Yazıcı şunları söyledi: “Yozgat’ta spor Vadisi Projesi’ne başladık. Şu anda devam ediyor. Projenin sağlıklı ve elverişli olması adına güzel örnekleri görmek gerekiyordu. 6- 7 ilde buna benzer projeleri inceledim. Ancak diyebilirim ki en doğru şekilde, insanların faydalanabileceği ve en toplu ve komplike olarak Şahinbey Belediyesi’nin yapmış olduğu Yeşilvadi Projesi’ni inceledik. Böyle başarılı çalışmalara imza atan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile yaklaşık 5 saat alanda gezdik. Gelecek sefere belediye başkanımız ve müdürlerimizle gelmeyi planlıyoruz. Özellikle 1 milyon 700 bin metrekare büyüklüğündeki Yeşilvadi Projesi’ni yakından inceleyerek örnek alacağız. İnsanlarımız bu gibi hizmetlere layık. Gaziantep’e en son 10 yıl önce gelmiştim. Şimdi ise müthiş bir değişiklik var." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER