ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 11:29

Yeşilçam'dan bir yıldız daha kaydı

Yeşilçamdan bir yıldız daha kaydı

Yeşilçam'ın ünlü simalarından Dinçer Çekmez yaşamını yitirdi.


Sinema ve tiyatro oyuncusu Dinçer Çekmez, dün saat 16.00 sıralarında İstanbul'da hayatını kaybetti.

Ölüm haberi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları resmi sitesinde "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, emekli sanatçısı Dinçer Çekmez'i yitirmenin üzüntüsünü yaşıyor." diye duyuruldu.

CUMA GÜNÜ TOPRAĞA VERİLECEK!

Karaciğer, böbrek rahatsızlığı ve lösemi tanısıyla 2 yıldır tedavi gören ve dün vefat eden Türk tiyatrosu ve Yeşilçam filmlerinin usta oyuncusu Dinçer Çekmez (73), 15 Mart Cuma günü toprağa verilecek.

Tedavi gördüğü Başkent Hastanesi'nde hayatını kaybeden Çekmez için, ilk tören cuma günü saat 10.00'da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde düzenlenecek.

Çekmez, törenin ardından öğle vakti Üsküdar'da Şakirin Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mazarlığı'nda toprağa verilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan emekli Dinçer Çekmez, Kemal Sunal'ın başrolünü oynadığı pek çok filmde canlandırdığı karakterlerle tanındı. ''Meraklı Köfteci'', ''Süt Kardeşler'', ''Ortadirek Şaban'', ''Tarzan Rıfkı'' gibi pek çok filmde ''patron'' ve ''kabadayı'' rollerini canlandırdı.

'O KADAR!' NARASI DİLDEN DİLE YAYILDI

Oyuncu Dinçer Çekmez özellikle Kemal Sunal'la birlikte oynadığı Şark Bülbülü, Tarzan Rıfkı, İnek Şaban, Şaban Askerde, Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban, Atla Gel Şaban gibi film ve TV dizilerinde aldığı rollerle, filmlerde kullandığı kültleşmiş replikleriyle ("O kadar!" ve "Mazlum'u getirin bana!" gibi) ve "Kadırgalı Eşref" adlı bir kabadayıyı oynadığı Şabanoğlu Şaban filminde attığı 'Şabannnn' nârâlarıyla bir döneme damgasını vurmuştu.

TWİTTER'DAN ÖĞRENDİLER

Twitter'da Yeşilçam'ın usta oyuncusu Dinçer Çekmez'in hayatını kaybettiği haberi sevenlerini yasa boğdu.

Yaşamını yitirdiği yönünde birçok tweet atılıyor ama şu ana kadar net bir bilgi ya da doğrulama hiçbir yerden gelmedi.

Çekmez'in resmi Facebook sayfasından da kızları bir mesaj yayınlandı:

Sevgili arkadaşlar, maalesef doğru, büyük sanatçı, fikir adamı, aydın Dinçer Çekmez'i bugün kaybetmiş bulunuyoruz. Üzüntümüz büyük.... (kızları)

İşte atılan tweet'lerin bazıları...

@canyilmaz1
Dinçer Çekmez de vefat etmiş... 2013, ne pis bir yılmışsın sen be...

@incilaysahin
Sevgili METİN ÇEKMEZ dostumuzun kendisi gibi oyuncu ağabeyi DİNÇER ÇEKMEZ hakkın rahmetine kavuştu, nurlarda yatsın, mekanı cennet olsun .:(

@TuhafAmaGercek
Yeşilçam'ın ve Türk tiyatrosunun büyük ustalarından biri olan Dinçer Çekmez vefat etmiştir. Mekanı cennet olsun.

@sinemamuzik
DİNÇER ÇEKMEZ YAŞAMINI YİTİRDİ

@yigittop
En sevdigim oyunculardan birinin aramizdan ayrildigini ogrendim. Dincer Cekmez ile tanismayi cok istiyordum Rahat uyu Kadirgali Esref

@selcukozdemir
Mazlumu getirin bana repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Dinçer Çekmez hayatını kaybetti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER