ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 14:01

Yeşilçam şarkıları Burdurlulara nostalji yaptırdı

Yeşilçam şarkıları Burdurlulara nostalji yaptırdı


Burdur Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Yeşilçam Film Şarkıları Konseri ile nostalji yaptırdı.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Konferans Salonu'ndaki konser, büyük ilgi gördü. Ünlü sanatçı Salih Güney'in onur konuğu olarak katıldığı konserde, şef Mehmet Özer'in yönetmenliğinde Yeşilçam’ın klasik haline gelmiş olan film müzikleri dinleyicileri eskilere götürdü. Konuk sanatçı Yıldırım Aktaş'ın katıldığı konsere Burdurlular zaman zaman şarkılara eşlik etti. Yoğun ilgi nedeniyle salona giremeyen Burdurlular is egeri dönmek zorunda kaldı.

Seslendirilen şarkıların kendisini çocukluk ve gençliğine götürdüğünü belirten Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, "Bizim yaşımızda olanlar çocukluklarını hatırladılar. Duygulandık, heyecanlandık. Öz müziğimizi doya doya dinledik. Bu topluluk 8 yaşına girdi. Bu konser 4-5 aydır süren bir çalışmanın ürünü. Tüm ekibi kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Salih Güney Bey'e de bizi kırmayarak Burdur'a geldiği için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Belediye Türk Sanat Müziği Topluluğu'na yaşattığı nostaljiden dolayı teşekkür eden Vali Nurettin Yılmaz, sanatçı Salih Güney de Sagalassos ve Kibyra antik kentlerinin fahri kültür elçisi gibi çalışmasından dolayı minnettar olduğunu ifade etti.

Burdur’a gelmekten dolayı onur duyduğunu anlatan oyuncu Salih Güney Burdur’u özlediğini bildirdi. Salih Güney ve protokol üyeleri koro ile birlikte ‘Hayat bayram olsa’ şarkısını seslendirdi.
Konsere Vali Nurettin Yılmaz ve eşi Hatice Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya ve eşi Şevkiye Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Nevzat Açıkgöz, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan ile binlerce Burdur'lu katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER