ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 16:20

Yeşil Kamera ödülleri dağıtıldı

Yeşil Kamera ödülleri dağıtıldı


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ulusal Yeşil Kamera Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması'nın ödülleri törenle sahipherine verildi.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Küreselleşme ve Küresel Tehdit Kategorisi'nde birincilik ödülü olan çevre Oscarını kazanan Kültür Üniversitesi'nden Bilgi Diren Güneş'e 30 bin TL'lik ödülünü verdi. 14 ayrı ödülün dağıtıldığı törende, ayrıca beş farklı kategorinin birincisine 5 bin TL, ikincisine 3 bin TL ve üçüncüsüne de bin 500 TL para ödülü dağıtıldı. Törende Bakan Bayraktar'a ayrıca iki minik öğrenci tarafından tablo hediye etti.

Gençlerin çevreye olan duyarlılıklarını artırmak amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, TÜKÇEV'in katkıları ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen kısa film yarışmasına 65 üniversiteden yapılan 170 başvuruyu Ediz Hun başkanlığındaki jüri üyeleri değerlendirerek dereceye giren filmleri belirledi.

Yarışmanın, üniversite gençlerinin dikkatini çevre konusuna çekmek ve bu yolla kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile düzenlendiğine dikkat çeken Bakan Bayraktar, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak gayemiz; kirlettikten sonra temizlemek değil, kirletmeden temiz tutmaktır. Temiz tutmak da hepimizin görevidir. Düzenlediğimiz yarışma da; bu doğrultuda bir bilinçlenme sağlamayı hedeflemektedir." diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bugüne kadar çevre konusunda pek çok önemli başarıla imza attıklarından da söz eden Bakan Bayraktar, Türkiye'nin bugün iklim değişikliğiyle mücadelede çok önemli bir ivme kazandığını ve bu mücadele için 2023 yılını öngören stratejiler ve eylem planlarının hazır olduğunu kaydetti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER