ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 14:32

"Yeşil Bursa tükettiğinden fazla enerji üretiyor"


 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bursa’nın tükettiğinden daha fazla enerji ürettiğini söyledi. Vali Şahabettin Harput’u makamında ziyaret eden Bakan Yıldız, “Yeşil Bursa, tükettiğinden fazlasını üretiyor.” dedi.

Vali Şahabettin Harput, Bakan yıldız’ın ziyaretinde yaptığı konuşmada, kentin ekonomi katkısı hakkında bilgi verdi. Vali Harput, Türkiye’nin 2023 hedefi konusunda Bursa’nın sanayisi ve tarımıyla önemli katkılar sağlayacağını dile getirdi.

Balıkesi’deki rüzgar santral açılışının ardından Bursa’ya geldiğini ifade eden Bakan Yıldız ise, Türkiye’nin yenilenebilir eneri kaynaklarını değerlendirdiklerini kaydetti. Yıldız şöyle konuştu: “Bursa tükettiğinden daha fazla üretiyor. Türkiye eneri sektörüne katkı sunan bir şehrimiz. Türkiye’nin büyüme hızından daha fazla büyüyor. Bu yüzden farklı bir önemi var.”

Bakan Taner Yıldız, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’nın spora önemli faydaları olduğuna dikkat çekerken, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi. Ziyaretin sonunda Vali Harput, Bakan Yıldız’a İznik çinisi hediye etti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER