ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ocak 2014 Cuma 18:05

Yermuk Mülteci Kampı'ndaki dram


Esed rejiminin abluka altında tuttuğu Yermuk Mülteci Kampı'nda yaşanan insani trajedi, Almanya'nın başkenti Berlin'de protesto edildi.

ABD, İngiltere ve Fransa büyükelçiliklerinin bulunduğu tarihi Brandenburg Kapısı önünde Almanya'daki Filistin Gençliği (DJP) tarafından düzenlenen protestoda, üzerinde ''Yermuk Kampı'nda çocuklar ölüyor. İnsanlık nerede kaldı?'' yazılı pankart açıldı.

Filistin bayraklarının taşındığı eylemde, Yermuk Mülteci Kampı'nın kuşatmasına ve Suriye'deki katliama karşı sloganlar atıldı. Protestoda okunan açıklamada, Yermuk Mülteci Kampı'na sivillerin girmesinin engellendiği belirtilerek, kampta 10 aydan beri elektrik olmadığı ve kampın bombalandığı belirtildi.

Bunun insani bir felakete yol açtığına işaret edilen açıklamada, bu durumun Batılı medya tarafından görülmesi ve halkın tarafsız şekilde aydınlatılması istendi. BM'den ve Alman hükümetinden Yermuk Mülteci Kampı'na uygulanan ablukanın kaldırılması için çaba sarf etmeleri talep edilen açıklamada, kampın ablukaya alınmasından sonraki sessizliğin tasvip edilmediği vurgulandı.

Ablukanın kalkması ve kampta insani drama dikkat çekmek için bir kişinin Berlin'de açlık grevine gideceği ifade edilen açıklamada, "Alman hükümetini harekete geçirmek için yol buysa, o zaman yemek yemekten vazgeçeriz" denildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER