ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 17:59

Yerköy’de Vergi Haftası etkinliklerle başladı


Yozgat’ın Yerköy ilçesinde Vergi Haftası bir dizi etkinlikle kutlanmaya başladı.

Her yıl 27 Şubat- 4 Mart tarihleri arasında kutlanılan Vergi Haftası etkinlikleri Yerköy’de Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Törenin ardından Yerköy Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Bulut ve çalışanları ilçede faaliyetini sürdüren esnafları ziyaret etti. Vergi Dairesi Müdürü Bulut, esnaflarla sohbet ederek verginin önemini anlattı.

Esnaf ziyaretinin ardından İlçe Kaymakamı Bayram Gale’yi, makamında ziyaret eden Bulut, günün anlam ve önemine binaen Kaymakam Bulut'a çiçek takdim etti. Bulut, Vergi Haftası kutlama programı hakkında Kaymakam Gale’ye, bilgi verdi. Kaymakam Gale’de ilçede faaliyetini sürdüren vergi mükelleflerinin Vergi Haftası'nı kutladığını belirterek, Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Bulut ve personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Daha sonra Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu’nu ziyaret eden Bulut, haftanın anlam ve önemi hakında Ağaoğlu’yla bir süre sohbet etti. Başkan Ağaoğlu, devlete vergi vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, "Çocuk sevgi ile devlet vergi ile büyür. Sloganı her şeyi açık ve net bir şekilde anlatıyor. Verdiğimiz vergiler bizlere yatırımlar olarak geri dönmektedir. Ülkemizin büyümesi gelişmesi için vergimizi ödemeliyiz. Bu vesile ile ziyaretlerinden dolayı Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Bulut ve çalışanlarına teşekkür ediyorum ve haftalarını kutlarım."diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER