ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 17:54

Yerköy'de kanalizasyon çalışmaları tamamlandı

Yerköyde kanalizasyon çalışmaları tamamlandı

Yozgat İl Özel İdaresi tarafından köylere yönelik sürdürülen yol, su ve alt yapı çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yeröy İlçesine bağlı 53 köyde altyapı çalışmaları tamamlandı.


Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, Özel İdare imkanlarıyla köylerin yol, içme suyu, kanalizasyon gibi temel sorunlarının büyük bölümünü çözdüklerini söyledi. Yapılan ve yapımı devam eden yatırımlarla köylerdeki yaşam kalitesinin arttığını belirten Yanık, "İl genelinde köylerimizin tamammının içme suyu sorununu çözdük. Bütün yollarımızın asfaltı atılmış durumdadır. Çoğu köylerimizin kanalizasyon ihtiyacı giderilmiştir. Yerköy ilçemize bağlı köylerimizde altyapı çalışmalarını tamamladık. Şuan program dahilinde Orhan Köyü’nde kanalizasyon çalışması devam ediyor, tamamlandığında bu ilçemize bağlı köylerimizin altyapı çalışmalarını bitirmiş olacağız. Şuan köylerimizde kaldırım ve oyun parklarına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda tüm ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor." dedi.

Orhan Köyü Muhtarı Nusret Özer'de köylerinde kanalizasyon çalışmalarına başlandığını belirterek, "Allah'a şükür köyümüzün hiç bir sorunu kalmadı. 3 yıl önce içme suyu sıkıntımız vardı. Bizde Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Bey’e durumu anlattık. O da sağ olsun o dönemde proje dahil ederek bu sorunumuzu çözmüştü. Köyümüzde yol ve su sıkıntısı diye bir derdimiz kalmadı. Eskiden su sıkıntı ve yol sorunu yüzünden büyük sıkıntılar yaşadık. Bunlar artık geride kaldı. Şimdi kanalizasyon çalışması başladı. Bir kaç gün içerisinde tamamlanmasıyla köyümüzün altyapı diye bir sorunu da kalmayacak. Bu vesile ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER