ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 16:34

Yerköy’de 1. Gençlik Çalıştayı yapıldı

Yerköyde 1. Gençlik Çalıştayı yapıldı


Yozgat’ın Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen, Yerköy 1. Gençlik Çalıştayı yapıldı.

Yerköy 80. Yıl İlköğretim Okulu'nda yapılan çalıştayın amacı gençliğe dair tüm konuları bünyesinde barındırmak ve gençlerde farkındalık duygusu oluşturmayı hedefliyor. Çalıştay toplantısına Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bedir, İlçe Müftüsü İkbal Aydın, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bedir yaptığı konuşmada Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in(SAV) ümmeti olan bir Müslüman Peygamberinin başarılarını ve hayat felsefesini tüm insanlığın kendisine örnek edinmesi gerektiğini söyledi. Bedir, "İnsanlar hayatını Efendimizin çizdiği yolda devam ettirmelidir. Hayatını onun yaptıklarından örnek alarak devam ettiren bir Müslüman kesinlikle okul hayatında da iş hayatında da başarıyı yakalayacaktır." dedi.

Konuşmaların ardından ilçe Müftüsü İkbal Aydın tarafından İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bedir’e günün anısına plaket takdim edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER