ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 13:05

Yerel seçimlere doğru


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, "Heybesinde hizmeti olmayan hizmet özürlü arkadaşlar, vatandaşın karşısına çıkınca ya mazerete sığınıyorlar ya da iftira atıp yalan vaatlerde bulunuyorlar. Ya da genel seçim havasına girip, hizmet özürlülüklerini unutturmaya çalışıyorlar" dedi.
Türel, Antalya Otel'de Kırşehirliler Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Türel, burada yaptığı konuşmada, Antalya'ya hizmet etmek için aday olduklarını söyledi. Antalya'da farklı kentlerden gelen insanların da yaşadığını ve bu farklılıkları ayrışma olarak değil, birliktelik olarak değerlendirdiklerini anlatan Türel, farklılıkların büyük Türkiye fotoğrafını oluşturduğunu kaydetti.
30 Mart'ta yerel seçime gidileceğini ve bu seçimde iktidarın değişmeyeceğini, belediye başkanlarının, meclis üyelerinin belirleneceğini anlatan Türel, bu doğrultuda sandık başında Antalya'ya en fazla kazanım sağlayacak isimlerin tercih edilmesi gerektiğini bildirdi.
Antalya'da son 5 yılda yerel yönetimin hiçbir hizmet üretmediğini, taş üstüne taş koymadığını dile getiren Türel, Antalya sokaklarında dolaşırken insanların "Antalya'da bir yaprak kıpırdamıyor, sizin hizmetlerinizi özlüyoruz" yönündeki sözleriyle karşılaştığını ve bundan dolayı da gurur duyduğunu kaydetti.
Antalya için gerçekleştirecekleri projeleri açıklamaya başlayacaklarını belirten Türel, projeleri gerçekleştirmek için aday olduklarını, gerisini ise vatandaşın takdirine bıraktıklarını ifade etti. Projesi olmayan, hizmet üretemeyenlerin ise 30 Mart'ta yerel seçim değil, genel seçim yapılacakmış gibi vatandaşta vaatlerde bulunduğunu söyleyen Türel, "Heybesinde hizmeti olmayan hizmet özürlü arkadaşlar, vatandaşın karşısına çıkınca ya mazerete sığınıyorlar ya da iftira atıp yalan vaatlerde bulunuyorlar. Ya da genel seçim havasına girip, hizmet özürlülüklerini unutturmaya çalışıyorlar. Bu seçim yerel seçim, bu seçimde Antalya'nın projelerini yarıştırmalıyız" diye konuştu.
Antalya'ya en fazla kim hizmet yapabilecekse o kişinin sandıktan çıkması gerektiğini dile getiren Türel, vatandaşların bu yönde tercihlerini kullanmalarını istedi.
AK Parti'ye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da haksız eleştiriler yapıldığını öne süren Türel, "Türkiye ne zaman güçlenmeye başlasa özellikle dış güçler bu ülkenin başına çorap örmeye, tezgahlar kurmaya başlıyorlar. Geçmişte bunları yaşadık, şimdi aynı oyunlar AK Parti'ye ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a oynanmak isteniyor" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER