ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 19:45

Yenişehir’e modern mesire alanı geliyor

Yenişehire modern mesire alanı geliyor


 Mardin Belediyesi, şehir merkezine modern bir mesire alanı kazandırmak için çalışmalara başladı. Yenişehir’deki eski Karayolları Bölge Şefliği arazine kurulan mesire alanı ve parkın bir ay içerisinde tamamlanıp hizmete girmesi hedefleniyor. 12 bin metrekare büyüklüğündeki alanda yapılan mesire alanı ve parkta vatandaşların her türlü ihtiyacı karşılanacak. Alanın içinde; oturma grupları, piknik masaları ve kamelyalar, aydınlatma grupları, çeşme ve tuvaletler olacak.

Mesire ve park alanında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, yapacakları mesire alanının en önemli özelliğinin şehrin göbeğinde bulunması olduğunu belirtti. Başkan Ayanoğlu, "Birkaç ay öncesine kadar Karayolları tarafından kullanılan ve yetişkin ağaçların bulunduğu bu alanın halkın kullanımına açılması yıllardır Mardinlilerin en büyük hayaliydi. 12 bin metrekare büyüklüğündeki bu alanın bir kısmını mesire yeri, diğer kısmını ise park olarak açmak için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İnşallah Haziran ayı içerisinde bu alanı tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız." dedi.

Mardin’de ilk defa bir mesire alanının yapıldığını belirten Ayanoğlu, "Mardin’e modern bir mesire alanı gerekiyordu. Vatandaşlarımızın aileleriyle özellikle sıcak yaz günlerinde hoşça vakit geçirebilmeleri için bu projemizi de hayata geçirdik. Yenişehir’in tam merkezinde bulunan bu alan, ulaşımının rahat olması açısından da çok önemlidir. Mesire alanında piknik yapmak için ihtiyaç duyulan her şey olacak. Oturma grupları (piknik masaları ve kamelyalar) aydınlatma grupları, çeşme ve tuvaletler olacak. Haziran ayı içerisinde tamamlamayı hedeflediğimiz bu alan Mardin’e farklı bir yaşam alanı ve farklı bir soluk kazandıracaktır." şeklinde konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER