ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 11:22

Yenimahalle’de çöp ev temizliği

Yenimahallede çöp ev temizliği


Ankara Yenimahalle Demetevler mevkiinde 6. katta bulunan bir daireden bir kamyon dolusu çöp çıkarıldı. Kokudan rahatsız olan komşuların ihbarı üzerine olay yerine giden ekipler saatler süren çalışma sonucu evi temizledi.

Temizlik İşleri'ne bağlı ekipler, bina sakinlerinin ihbarı üzerine akli dengesi yerinde olmayan yaşlı bayan ve oğlunun yaşadığı evi temizledi. Hemşire emeklisi olan M.T. oldukça bakımsız ve kirli olan evden mikrop kaptığı için hastanede yoğun bakıma alındı. Evin içinden gelen baskın kokudan ve böceklerden dolayı zor anlar yaşayan belediye görevlileri evi bir an önce boşaltmaya çalıştı.

Evden çıkan kokudan rahatsız olan bina sakinleri, “Çöpü biriktiren yaşlı teyzenin ve oğlunun psikolojik sorunları var. Bizler de mağdur durumdayız. Evimize devamlı böcek giriyor. Belediye görevlilerinin buraya gelip evi temizlemesi bizim için ve yaşlı teyze için çok iyi oldu.” dedi.

HALK SAĞLIĞI İÇİN

Zabıta gözetiminde evde bulunan çöp ve atık maddeyi alan belediye ekipleri, evi ve bulunduğu apartmanı ilaçlayarak dezenfekte etti. Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri yetkilileri halk sağlığı için bu tür durumlarda vatandaşların mutlaka haber vermesi gerektiğini belirtti. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER