ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 14:20

Yenimahalle'de bir evde bir kamyon çöp çıktı

Yenimahallede bir evde bir kamyon çöp çıktı


Ankara Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, Gazi mahallesinde bir apartmanın giriş katında bulunan daireden bir kamyon dolusu çöp çıkardı.

Kokudan rahatsız olan komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri nezaretinde kapı açıldı. Ardından Temizlik İşleri’ne bağlı ekipler, Zabıta Müdürlüğü ekipleri gözetiminde saatler süren çalışma sonucu evi temizleyebildi.
Evin içinden gelen baskın kokudan ve böceklerden dolayı zor anlar yaşayan ve dışarıya sık sık nefes almaya çıkan belediye görevlileri, evi bir an önce boşaltmaya çalıştı.

Evden çıkan kokudan rahatsız olan bina sakinleri, çöpü biriktiren komşularının halinden memnun göründüğünü belirtti. Bu olayın geçmişten bu yana yaşandığını kaydeden bina sakinleri, “7 yıl önce de akrabalarına söyleyip evin temizlenmesini sağladık ancak komşumuz çöp biriktirmeye devam etti. Mikrop kapıp hastalanmaktan korktuğumuz için belediyeden yardım istedik. Evlerimiz böcekten geçilmiyor. Belediye ekiplerine yardımcı oldukları için teşekkür ederiz” dedi.

Çöp biriktiren vatandaş ise, “Herkesin kapısı ayrı. Evimde biriktirdiğim çöpler kimseyi ilgilendirmiyor. Ben sizin evinize karışıyor muyum?” diyerek ekipleri şaşırttı.

Zabıta gözetiminde evde bulunan çöp ve atık maddeyi alan belediye ekipleri, halk sağlığı için bu tür durumlarda mutlaka haber verilmesi gerektiğini belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER