ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 12:13

Yenimahalle’de 65 muhtarlığa alarm sistemi

Yenimahallede 65 muhtarlığa alarm sistemi


Ankara Yenimahalle Belediyesi sınırları içerisinde bulunan 6 muhtarlığın geçtiğimiz yıl soyulmasının ardından, Bilgi İşlem Müdürlüğü, 65 muhtarlığa son teknoloji alarm sistemi kurdu.

    Geçtiğimiz yıl ilçe sınırları içerisinde bulunan Ahmet Taner Kışlalı, İnönü, Kardelen, Konutkent, Ümit ve Yenibatı Mahallesi muhtarlıklarında yaşanan soygunların ardından güvenlik amacıyla Yenimahalle Belediyesi tarafından tüm muhtarlıklara son derece modern alarm sistemi kuruldu.

    BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTU

    Mahalle muhtarları soygunların ardından güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğuna işaret etmişti. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, muhtarlıkların tümünde güvenlik önlemi alacaklarını ve soygunların önüne geçeceklerini dile getirmişti. Demet Mahallesi Muhtarlığı’nı ziyaret eden Yaşar, “Sözümüzü tuttuk. Güvenlik önlemleri alındığından beri Yenimahalle’de soygun vakası hiç yaşanmadı. Peş peşe soygunların olması bölge sakinlerimizi ve muhtarlarımızı korkutmuştu. Bundan sonra korkuya, paniğe gerek yok. Muhtarlarımızın gözü artık arkada kalmıyor. Gönül rahatlığıyla hareket edebiliyorlar.” dedi.

    ANINDA MÜDAHALE

    Işıklı siren ve detektörlerden oluşan alarm sisteminin çağrı atma özelliğine sahip olduğunu kaydeden Yaşar, şunları söyledi: “Alarm sistemi, kapı kollarına kadar güvenlik içeriyor. Hareketi algılayan dedektörler sayesinde sisteme tanımlanmış olan cep telefonuna ya da güvenlik merkezine lokasyon bilgisiyle birlikte anında çağrı gidiyor. Böylece soygun çok geçmeden önlenebiliyor."KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER