ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2013 Salı 12:49

Yenimahalle bayrama hazırlanıyor


Ankara Yenimahalle Belediyesi, ilçeyi bayrama hazırlamak amacıyla başlattığı temizlik ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde bütün camilerin temizlik ve bakımları yapılırken, bayramda ziyaretçi akınına uğrayacak mezarlıklar da temizleniyor.

        Bayram hazırlıkları kapsamında Yenimahalle içerisinde bulunan köy mezarlıkları mercek altına alınarak yabani otlardan temizlendi. Kamu kurumlarına ait alanları da bakıma alan belediye ekipleri ilçede bulunan 250’ye yakın camiyi de bayrama hazır hale getirmek amacıyla yoğun bir mesai harcıyor. Bölgedeki camilerin bakım ve onarımlarını tamamlayan ekipler camilerin temizlik çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. İbadethaneler, halıların temizliğinden camlarına, abdesthanelerden ayakkabılıklarına ve çevre düzenlemelerine kadar yeniden elden geçiriliyor.

        BAŞKAN YAŞAR ÇALIŞMALARI DENETLEDİ

        Bayram hazırlıklarını yakından takip eden Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Göreve geldiğimiz günden itibaren camii ve mescitlerimizin bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını belirli periyotlarla yaptık. Ramazan ayı boyunca temizlik çalışmalarımızı artırdık. Yenimahalle halkının daha temiz ve sağlıklı bir ortamda bayramlarını geçirmeleri için ekiplerimiz gece- gündüz çalışıyor. Camilerimizin gerekli bakım ve temizlikleri yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına elimizden geldiği kadar cevap vermeye çalışıyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER