ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 17:05

Yenilenen Bozkurt-İnceler yolu törenle açıldı

Yenilenen Bozkurt-İnceler yolu törenle açıldı


Denizli’nin Bozkurt ilçesindeki İnceler yolu, Dazkırı demiryolu rehabilitasyon çalışmaları sebebiyle yüklenici firma araçlarının sebep olduğu tahribatın ardından yenilendi. Yolun açılış törenine Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Bozkurt Kaymakamı Önder Can, İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Gürlesin ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu katıldı. Protokol üyeleri, yapımı tamamlanan Bozkurt-İnceler yolunda incelemelerde bulundu.

Burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Demir, yolun çok üst standartlarda yapıldığını belirterek, “Bozkurt ilçe merkeziyle İnceler beldesi arasındaki 11 kilometrelik yolun 9 bin 700 metrelik kısmı, Denizli-Dazkırı demiryolu rehabilitasyon projesini yapan yüklenici firma Çelikler Holding’e ait malzeme taşıyan araçların sebep olduğu tahribattan dolayı bozulmuştu. Yine firmanın yapmış olduğu taahhüt sonucu dün itibariyle asfalt yenilemesi tamamlandı. Toplam 1 milyon 50 bin liralık keşif bedeliyle ikmal edilen yolun serme, sulama ve sıkıştırma işlemleri, İl Özel İdaresi tarafından yapıldı. Diğer malzeme, makine, ekipman, işçilik ve yapım giderleri ise Çelikler Holding tarafından karşılanarak yol trafiğe açıldı. Ayrıca İnceler beldesi ile Cumalı köyü arasında 2 kilometrelik asfalt yapım işi devam ediyor. Bu yolun temmuz sonu itibariyle bitirilmesi planlanıyor.” dedi.

DENİZLİ’YE 5 MİLYON 560 BİN LİRALIK KÖYDES ÖDENEĞİ GELDİ

KÖYDES çalışmaları hakkında da bilgi veren Vali Demir, “İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nce ilimize tahsis edilen 5 milyon 560 bin liralık KÖYDES ödeneğiyle 159 kilometre köy yolunda ikinci kat, 28 kilometrelik köy yolunda ise birinci kat asfalt kaplama yapılması programlandı. İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği başkanlıkları arasında yapılan protokol çerçevesinde bugüne kadar 77 kilometrelik ikinci kat ve 4 kilometrelik birinci kat asfalt kaplama işi tamamlandı. Ayrıca İl Özel İdaresi ile Denizli Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokolle 60 kilometre köy yolu asfalt kaplama işi programlanmış olup bu kapsamda 14 kilometrelik birinci kat ve 4 kilometrelik ikinci kat asfalt kaplama işi gerçekleştirildi.” diye konuştu.

Demir, açılış töreninin ardından bölgede kendiliğinden oluşan göleti de gezdi. 11 kilometre uzaktan gelen cazibeli suyla beslenen ve yaban hayatına da evsahipliği yapan gölet, belde halkı için ayrı bir önem taşıyor. Vali Demir, son olarak, İnceler'de vatandaşlarla biraraya geldi. Belde meydanında vatandaşlara yeni açılan yolun hayırlı olmasını dileyen Demir, sohbet ederek dertlerini dinledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER