ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:08

Yeni diye satılan traktör, mahkemelik oldu

Yeni diye satılan traktör, mahkemelik oldu


Erzurum’da bir vatandaş, yeni diye aldığı traktör kullanılmış olduğunu öne sürerek satıcıya iade etmek istedi. Satıcı, traktörün 3 ay kullanıldığı gerekçesiyle geri almayınca olay mahkemeye taşındı.

Erzurum 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava sırasında ilginç görüntüler ortaya çıktı. Dava konusu olan traktör, çekici üzerinde adliye önüne getirildi. Davaya ilişkin ilk keşif tarafların ve mahkeme başkanın katılımı ile adliye önünde yapıldı. 25 LH 195 plakalı traktör üzerinde keşif yapılırken basın mensupları mübaşir tarafından, “Burada dava görülüyor çekim yapmayın” şeklinde uyarıldı. Daha sonra traktör, üzerinde detaylı bilirkişi incelemesi yapılmak üzere sanayiye sevk edildi. Mahkeme başkanı, incelemeyi takip etmek üzere traktörle birlikte adliye sarayından ayrıldı.

Yeni diye alınan traktör arızalı çıkınca vatandaş aldığı malı geri vermek istedi. Ancak satıcı traktörün 3 ay gibi bir süre kullanıldığını öne sürerek geri almayı kabul etmedi. Olay mahkemeye taşındı. Mağdur olduğunu iddia eden şahıs “Traktör bir yıldır yatıyor hiçbir işimi görmedi.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER