ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 15:00

Yeni Arnavutluk Hareket Partisi Genel Başkanı Bursa’da

Yeni Arnavutluk Hareket Partisi Genel Başkanı Bursada


Yeni Arnavutluk Hareket Partisi Genel Başkanı Edmond Vlashaj, Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.

    Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette konuşan Edmond Vlashaj, şunları dile getirdi: “Bizler Türkiye’nin 10 sene önceki ve şimdiki durumunu karşılaştırabiliyoruz, onun için Türkiye’nin politikalarını örnek alıyoruz, bu yüzden Bursa'da Osmangazi Belediyesi'ni ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunuyoruz.”

    Osmangazi’de gerçekleştirilen yatırımları takip ettiklerine ve örnek aldıklarına değinen Vlashaj, “Biz de belediyemiz de günlük ekler çıkartıyoruz ve bu eklerde 2, 3 sayfa AK Parti yönetimlerinin yapmış olduğu icraatlara ayırıyoruz bu nedenle sizi ziyaret edip bilgi ve birikimlerinizi yerinde almak istedik.” diye konuştu.

    Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise Balkanlarla bağların hiçbir zaman kopmayacağını belirterek, şöyle konuştu: “Osmangazi, Türkiye’nin üçüncü büyük ilçesi, 800 bin nüfusuyla Bursa’nın merkezini oluşturan bir ilçe, nüfus yapısı itibariyle büyük bir çoğunluğu Balkan göçmenlerinin yaşadığı bir ilçe. Bu çerçevede Balkan ülkeleriyle de sıkı bir iş birliğimiz var. Sadece Bursa’da değil Balkan ülkelerinde de sosyal ve kültürel, ihtiyaca göre yatırımlarımız var. Geçen sene Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın da katılımıyla Kosova Prizren’de Engelli Rehabilitasyon Merkezi'ni açtık. Bu Prizren’de ilk ve tek rehabilitasyon merkezi, ihtiyaca göre projelerimizi üretiyoruz, önümüzdeki ayda Kosova’nın Obiliç şehrinde Sultan Murat Kültür Merkezi'nin temelini atacağız. Her sene Balkanlarda iftar programları düzenliyoruz.” 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER