ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 12:07

"Yeni anayasa, yürek meselesidir"


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, "Bu, masada milletin gösterdiği istikamette fikir yürütmek, kafa patlatmak, yürek ortaya koymak meselesidir. Bu yüreği diğer partilerin de ortaya koyması lazım" dedi.

Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmaları hakkındaki kanaatlerini Twitter üzerinden paylaştı. Masada oturmanın marifet olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, "Millet tarafından anayasa yapma görevi nasıl AK Parti'nin sırtına yüklendiyse CHP'nin, MHP'nin ve BDP'nin sırtına da yüklenmiştir. Masada sadece oturmak marifet değildir. Bu, masada milletin gösterdiği istikamette fikir yürütmek, kafa patlatmak, yürek ortaya koymak meselesidir. Bu yüreği diğer partilerin de ortaya koyması lazım" ifadelerini kullandı.

Yeni Türkiye'nin inşasında hangi reformlar gerekiyorsa bunların masaya getirilmesinin lazım olduğunu belirten Kurtulmuş, "Biz, AK Parti olarak anayasa komisyonunda kim ne teklif veriyorsa dinlemekten hiçbir şekilde kaçınmıyoruz. Uzlaşma olursa başımız üstüne! Olmadı, ilanihaye beylerin keyfi gelecek diye beklenemez. Milletin gösterdiği istikamette bizler yeni bir anayasa için yolumuza devam ederiz. Biz, millete vermiş olduğumuz sözün ve milletin bize vermiş olduğu görevin bilincinde hareket ediyoruz" cümlelerini paylaştı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER