ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 11:58

Yemen'in Dostları Grubu toplantısı başladı


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı, Yemen'in Dostları Grubu toplantısı İngiltere'nin başkenti Londra'da başladı.
    
İngiltere ile birlikte eşbaşkanlığını Yemen ve Suudi Arabistan'ın yaptığı, 5'incisi düzenlenen toplantıya Davutoğlu'nun yanı sıra 35'ten fazla ülkeden bakan ve üst düzey yetkili katılıyor.
    
Yarım gün sürecek toplantıda, Yemen'deki siyasi geçiş sürecinin ele alınması ve bu ülkeye desteğin masaya yatırılması bekleniyor.
    
Toplantıda ayrıca, 2014 yılında Yemen'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine hazırlık ve geçen yıl grubun Yemen'e destek için oluşturduğu 7,8 milyar dolarlık fonun hayata geçirilmesi görüşülecek.
    
Yemen'e uluslararası siyasi desteğin artırılmasını amaçlayan "Yemen'in Dostları Grubu", Ocak 2010'da Londra'da kurulmuştu. Grubun son toplantısı geçen yıl Eylül ayında New York'ta yapılmıştı.
    
Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun bugün Londra'daki temasları çerçevesinde ayrıca, İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ile görüşmesi ve London School of Economics (LSE) Üniversitesi'nde, "Dünya Politikasındaki Değişim: Küresel ve Bölgesel Düzendeki Zorluklar" konulu bir konuşma yapması bekleniyor.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER