ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 15:35

Yemek zammına "ekmek arası" protestosu


Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) öğrenim gören bir grup öğrenci, üniversite yemekhanesinde yapılan zammı, ekmek arası peynir ve domates dağıtarak protesto etti.
OMÜ Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilerinden oluşan grup, yeni eğitim yılı başında yemek fiyatlarında yapılan 50 kuruşluk zamma tepki göstermek için, yanlarında getirdikleri ekmek arası peynir ve domatesi dağıttı. Yemekhanede arkadaşlarına dağıtımı gerçekleştiren öğrenciler, 2 liraya yükseltilen fiyatın eski fiyatına 1,5 liraya çekilmesini istedi.
Kemençe ve gitar eşliğinde seslendirdikleri türkülerle ekmek arası peynir ve domatesi yiyen öğrenciler, yemek fiyatları düşene kadar protestolarına devam edeceklerini söyledi.
Grup adına açıklama yapan 3. sınıf öğrencisi Buğra Aydoğan, yemek fiyatının düşürülmesi için üniversitede 3 bin 500 imza topladıklarını belirterek, "Yönetim, toplanan imza sayısının az olduğunu hem de fiyatının düşmesiyle yemek kalitesinin düşeceğini bildirdi. Diğer üniversitelere göre daha fazla para ödüyoruz" dedi.
Protestonun ardından öğrenciler sınıflarına gitmek üzere yemekhaneden ayrıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER