ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 16:57

Yelkencilerden tencere-tavalı eylem

Yelkencilerden tencere-tavalı eylem


Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemlere destek vermek isteyen bur grup yelkenci, İstabul Boğazı'nda tencere ve tavalarla eylem yaptı.

Kadıköy Kalamış İskelesi’nden hareket eden 30 yelkenli Türk bayraklarıyla Beşiktaş’a doğru hareket etti. Gezi Parkı protestocularına destek veren yelkenciler Beşiktaş’taki Başbakanlık çalışma ofisi karşısında bir süre bekledi. Yelkencilerin ofis önünde durduğu sırada deniz polisinin de güvenlik önlemi aldığı görüldü. Dolmabahçe’de bir süre tencere, tava ve korna çalan yelkenciler, ‘Her yer Taksim, her yer direniş’ şeklinde slogan attı. ‘Yelkenler fora, Gezi yanındayız’, ‘Çapulcuyuz’, ‘Diren Gezi Parkı’, ‘Çapulcu yelkenciler’ yazılı pankart açan yelkenciler, denizcilikte rakibini protesto etmek için çekilen kırmızı bayrak ve Türk bayraklarını göndere çekerek, geldikleri yere doğru gitti.

Gezi Parkı eyleminde protestocuların yanında olduklarını ifade eden yelkenci gruptan Reha Tokgöz, “Doğa ağacıyla, toprağıyla bir bütündür. Tekneci, denizci arkadaşlarımız Gezi Parkı katliamına sessiz kalmadılar. ‘Yelkenler fora! Gezi Parkı yanındayız’ diyerek yol aldılar. Yarışlarda rakibini protesto etmek amacıyla açılan kırmızı bayrak ve Türk bayrakları ile bu olayı protesto ettiler.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER