ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2014 Perşembe 19:39

Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturma

Yazıcıoğlunun ölümüne ilişkin soruşturma

Kahramanmaraş'ta 5 yıl önce helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren 6 kişiden Erhan Üstündağ'ın ağabeyi Ahmet Üstündağ, "Akıllarımızdaki şüpheler giderilmeden bu davanın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.


Üstündağ, kentteki bir kafede düzenlediği basın toplantısında, Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve kardeşi Erhan Üstündağ ile beraberlerindeki 4 kişinin ölümüne ilişkin Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada son yaşanan gelişmelere değindi.

 

Ahmet Üstündağ, soruşturma kapsamında bazı şüpheliler hakkında "kişinin ölmesinden yararlanarak hırsızlık", "silahlı terör örgütüne üye olma", "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği", "suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme" suçlarından bir süre önce ek kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiğini hatırlatarak, "Toplumun vicdanını yaralayan bir kararı tanımıyoruz. Bu sebepten ötürü davayı Anayasa Mahkemesine şahsımız ve avukatımız aracılığıyla taşıyacağız" diye konuştu.

Bazı şüpheliler hakkında verilen kararın ellerine ulaştığını ve bir üst mahkemeye itiraz edeceklerini belirten Üstündağ, "Akıllarımızdaki şüpheler giderilmeden bu davanın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.
Üstündağ, şunları söyledi:

"Türk milletinin vicdanını yaralayan bir karar, hiç kimse böyle bir karar beklemiyordu. Bu işi yapanların, bu işi yapanlara da sebebiyet verenlerin, en azından arama ve kurtarmada ihmali olanların, oradaki köylülerin 'burayı arayın kardeşim' dedikleri halde farklı bir mekanı arayanların dahil isminin topluma zikredilmediği bir dava ve süreçten geçiyoruz."
Ahmet Üstündağ'ın açıklaması sırasında, Kahramanmaraş'ta helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitirenlerden Yüksel Yancı'nın ağabeyi Turan Yancı da hazır bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER